حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تکنولوژی کارت های RFID چیست؟ و سارقان چگونه از آن ها استفاده می کنند؟

جا کارتی تبلیغاتی

اخباری که اخیرا منتشر شده حاکی از آن است که بانک مرکزی انگلستان در حال بررسی حذف یک میلیون سکه ۱ پنی و ۲ پنی ای از گردش حساب شهروندان است. اخباری که می تواند نشان دهنده تکان ها و لرزه های اساسی به اقتصاد این کشور باشد.

با توجه به آمار های دریافت و پرداخت انگلستان اکثر شهروندان ترجیح می دهند که برای اولین باز از پول نقد برای خرید کردن استفاده کنند. همین خرید ها مبلغی بالغ بر ۱۳ میلیارد پوند انگلیس می شود که قاعدتا مبلغ قابل توجهی است.

بر این اساس ضرابخانه سلطنتی انگلیس نزدیک نیمی از سکه ها را در فاصله سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۷ از سکه های مسی کوچک ایجاد کرده است (۲۸۸ میلیون از ۵۰۰ میلیون). این موضوع مبتنی بر یافته های خزانه درای عمومی بود که حدود ۶۰% از این سکه ها تنها در یک معامله استفاده شده اند و ۱۲% از آنها نیزبه علت بی ارزش بودن دور انداخته شده اند.

سررسید ارزان
سکه های انگلیس

سکه های طلا نیز به علت اینکه در چرخه اقتصادی و در مکان های عمومی به طور مداوم استفاده نمی شوند به ندرت مورد توجه قرار می گیرند. علاوه بر این تمرکز بر روی سکه های طلا تورم را بالا برده و در قدرت خرید مردم تاثیر بسزایی دارد در نتیجه بحث کردن در رابطه با آن ها برنامه‌ریزی برای سکه های طلا کمی پیچیده به نظر می رسد و احتیاج به دانش تخصصی دارد.

اما خطرات امنیتی این روش جدید پرداخت برای کالا های ما کدامند و چه کاری می توانیم برای کاهش این خطرات انجام دهیم در این جا ما این مسئله را در عمق بیشتری مورد بررسی قرار داده ایم و راه حل هایی را برای حفظ پول و حفظ ارزش آن بررسی کرده‌ایم.

تکنولوژی آر اف آی دی چیست؟

اصطلاح شناسایی فرکانس رادیویی یا RFID به تکنولوژی گفته می‌شود که با استفاده از امواج رادیویی به خواندن و حفظ اطلاعات ذخیره شده در یک تراشه کمک می کند. از این تکنولوژی در موارد بسیاری مانند ردیابی بسته ها، دسترسی به خودرو ها یا همان دزدگیر، گذرنامه ها، کارت های پرداخت و حتی شناسایی و ردیابی حیوانات خانگی با استفاده از تراشه های جاسازی شده در بالای قلاده حیوانات استفاده می شود.

RFID برای حیوانات
RFID برای حیوانات

در مورد پاسپورت و کارتهای پرداخت میکرو تراشه تقریباً غیر فعال است و تنها اطلاعاتی را منتقل می‌کند که یک دستگاه جانبی به وسیله یک آنتن فعال در یک محدوده خاص معمولاً در فاصله بسیار نزدیک از آن می خواهد. و این تماس تقریباً نزدیک ، میکروچیپ کارت اعتباری پرداخت مثل بلیط مترو یا پاسپورت را فعال می کند.

خطرات امنیتی RFID چیست؟

شرکت مانی میل تحقیقاتی را انجام داده که نشان می دهد داشتن فاصله در روش های پرداخت اعتباری به وسیله آیدی به همان اندازه که خوب است ممکن است خطرناک نیز باشد.

گزارش های زیادی مبنی بر استفاده از یک خواننده کارت RFID برای گرفتن یا اسکن کردن داده از کارت های پرداخت انجام شده که در این روش ها شخصی که مورد سرقت واقع شده حتی متوجه تماس فیزیکی نشده است. این نوع سرقت و ده ها  سرقت دیگر از کارت های اعتباری کمی انسان را نسبت به تکنولوژیه به کار رفته در این تراشه ها نگران می کند.

سرقت اطلاعات بانکی ذخیره شده در این کارت یا خواننده کارت یک مجرم را قادر می سازد که از آن برای پرداخت آنلاین خود یا حتی ایجاد یک کپی از کارت اصلی برای خرید در فروشگاه ها یا ایستگاه هایی که از دستگاه های غیر تماسی استفاده می کنند سوء استفاده کند.

روش هایی نیز برای جلوگیری از این سرقت ها تعبیه شده است که به عنوان مثال ایجاد محدودیت در مبلغ کارتهای غیر تماسی نسبت کارتهای اعتباری دیگر است.

در کشور انگلیس هر کارت اعتباری غیر تماسی بیشتر از ۳۰ پوند نمی‌تواند در خود جای دهد. پیاده روی در خیابان های مرکز شهر با یکی از این ابزارها می تواند به راحتی مقدار قابل توجهی پول برای مجرمان سرازیر کند.

آخرین داده های موجود از اقدامات کلاهبردارانه مالی نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ چیزی نزدیک به ۶۱۸ میلیون پوند به وسیله این سارقان دزدیده شده که نشان دهنده افزایش ۹ درصدی در مقایسه با سال قبل بوده است.

در حالی که این تحقیقات نا امید کننده به گوش ما می رسد باید این نکته را نیز بدانیم که این رقم به افزایش خود ادامه خواهد داد. به خصوص که وسایل خواندن RFID می توانند نسبتاً ارزان و آسان خریداری شوند.

چگونه از کارت های آیدی خود محافظت کنیم؟

جاکارتی تبلیغاتی
جاکارتی تبلیغاتی

خوشبختانه محصولاتی وجود دارند که راه حل عملی بیشتری برای حفاظت از کارت غیر تماسی به همراه ایجاد یک هدیه تبلیغاتی جذاب و کاربردی ارائه می دهند. استفاده از پوشش های محافظ روی محصولات کاملا تایید شده و تا سه برابر فرکانس معمولی را پشتیبانی می کند اگر هر گونه وسایل قرائت کارت که به صورت مجرمانه سعی کنند جزئیات کارت شما را بدون رضایت شما بخوانند سیگنال‌های رادیویی توسط پوشش محافظ مسدود شده و پول و داده های شما ایمن نگه داشته می شوند و مجرمان نیز از سرقت دست خالی بیرون می روند.

انواع مختلف جاکارتی تبلیغاتی مانند کیف پول تبلیغاتی یا کیف مدارک که با تکنولوژی پوشش محافظ در برابر کارتخوان ها ایمن شده اند می توانند هدایای تبلیغاتی فریبنده برای مشتریان باشند و آنها را حسابی غافلگیر می کنند.

استفاده از این وسایل مخصوصاً جاکارتی تبلیغاتی باعث می شود که بعدها مشتریان به علت شنیدن داستان سارقان دیگر و یا مالباختگان به خاطر داشتن چنین وسیله امنی از شما تشکر کنند.

شرکت پیام گرافیک نیز این افتخار را دارد تا با تولید انواع کیف مدارک و جاکارتی تبلیغاتی در حفظ مدارک و کارت های اعتباری شما خدمت رسانی کند

مدیریت سایت
ارسال دیدگاه
X